“Kadunud vaated”

Mööda Vormsit käies leiad teede äärest 80 fotodega illustreeritud infotahvlit, millel on kujutatud tahvli lähiümbrust läbi ajaloo.
Infotahvel sobitub looduslähedase kujundusega ümbritsevasse keskkonda. Fotod suunavad vaataja tähelepanu maastikul vastavasse punkti tekitades nii vaataja silme all „virtuaalse“ Vormsi otse maastikul.
II Maailmasõja ajal saarelt lahkunud põliselanikud – rannarootslased – jätsid Vormsi saarele rikkaliku
kultuuripärandi ajalooliste vaatamisväärsustega. Palju sellest on aja jooksul hävinud ning enamusest on järel vaid hägus mälestus. Praegune maastik avab ainult ajaloost väga teadlikule vaatajale oma salapära. Palju maamärgid ning muud ajalootähised on tänaseni looduses äratuntavad.
Mitmete vaatamisväärsute ajalugu ületab mitmeid sajandeid. Täna puudub ühtne süsteem, mis annaks lisaks paljudele saarest kirjutatud raamatutele võimaluse nautida ajaloo väljendusrikkust otse maastikul. Tänuväärset tööd teevad paljud saarel tegutsevad giidid ning Vormsi koduloomuuseum Sviby külas. Suurele osale Vormsi saare külastajatele jääb saare rikkalik ja paljuski salapärane ajalugu siiski teadmata. Projekt „Vormsi kadunud vaated“ püüab selle tühimiku täita.

Projekti rahastasid:

Vormsi