Raamatukogu

Vormsi raamatukogu ajaloost on teada 2 erinevat asutamisaega: 1919. aastal asutati siin rootsikeelne ning 1924. aastal eestikeelne raamatukogu. Nagu praegugi, asus ka tollane raamatukogu kooliga ühe katuse all. Laenutada sai kõike kogudes leiduvat – nii raamatuid kui käsikirju.

Tänase Vormsi raamatukogu fondi suurus on ligikaudu 10 000 teavikut, komplekteeritakse traditsiooniliselt nii raamatuid kui ajakirjandust, samuti on olemas väike plaadikogu ning videoteek. Valdavalt koosneb kogu eestikeelsetest trükistest, vähesel määral on ka rootsi- ja venekeelset kirjandust. Meie raamatukogus on kasutusel programm URRAM (www.lugeja.ee), mille abil on lugejatel võimalik paljude Eesti raamatukogude teenuseid kasutada ka interneti teel.

Raamatukogu laenutustähtaeg on 30 kalendripäeva. Laenutada saab nii raamatuid kui ajakirjandust. Lugejate kasutuses on avariiulitega ilu- ja aimekirjanduse toad ning lugemissaal-lastetuba perioodika ning lastekirjandusega tutvumiseks. Samuti töötab raamatukogus 1 kohaga avalik internetipunkt ning raamatukogu lähiümbruses asub traadita interneti leviala.

Raamatukogu lahtiolekuajad:

Raamatukogu 22.- 26. detsember suletud!

T-R 9.00 – 16.00, L 10.00- 14.00, E ja P suletud

Kontakt:

Juhataja: Ene Rand
Hullo küla,Vormsi vald
Telefon : (+372) 57 70 4904
E-post: raamatukogu@vormsi.ee

Vormsi raamatukogu põhimäärus

Vormsi