Vastavalt valitsuse 12. märtsil tehtud otsusele kehtib Eestis 1. maini eriolukord.

Vastavalt valitsuse 12. märtsil tehtud otsusele kehtib Eestis 1. maini eriolukord.
Elukorralduse muutus puudutab koole,
reisimist, kultuurielu ja vabaaja veetmist ning asutuste külastamist.

14. märtsil otsustas eriolukorra juht, et Hiiumaa, Saaremaa, Muhumaa, Vormsi, Kihnu ja Ruhnu saartele rakendatakse liikumispiirangud. Sinna territooriumidele on lubatud reisida üksnes saartel alalist elukohta omavatel inimestel. Teised inimesed piirkonda minna ei tohi. Seal praegu viibijad saavad koju pöörduda. Piirang ei kohandu kaubaveole ja elutähtsate teenuste osutamisele. Lähikontakti vältimiseks peavad reisijad jääma parvlaeva lahtisel autotekil autosse või bussi.

Eestis kehtib koroonaviiruse leviku tõttu juba kolmandat nädalat eriolukord. Tänase seisuga kasvas koroonaviirusesse nakatunute arv 679ni, haiglaravil on üle poolesaja inimese. Veel kaks inimest on Eestis koroonaviiruse tagajärjel surnud, nüüdseks on neid kokku kolm.

Riigi infotelefonid

1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)

Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas (näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad) ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt 2 meetrit vahet, välja arvatud kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Nimetatud piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning avalike ülesannete täitmisel.

 

Palun kasutage võimalust:

Kauba tellimiseks Hullo kauplusest:  meiliaadress hullopood@gmail.com ja telefon  4729433
Tellimusi võetakse vastu telefoni teel esmaspäeviti ja reedeti kell 11.00 – 16.00
Tellitud kaup tuuakse koju esialgu teisipäeviti ja laupäeviti.

Vormsi