Hea Läänemaa tööandja

Eriolukord Eestis on toonud kaasa ebakindluse tuleviku pärast ning eriti suure väljakutse ees seisate teie, tööandjad. Selleks, et te ei peaks töötajaid koondama või tegevust lõpetama, saab tööandja taotleda töötukassalt töötasu hüvitist, mis tagab töötajatele sissetuleku ja aitab tööandjal ajutised raskused üle elada.

Hüvitise põhimõtted

Hüvitist makstakse, kui tööandja on olukorras, mis vastab vähemalt kahele tingimusele kolmest:

  • tööandja käive või tulu on sellel kuul, mille eest hüvitist taotletakse, langenud vähemalt 30 protsenti võrreldes eelmise aasta sama kuu käibe või tuluga;
  • tööandjal ei ole vähemalt 30 protsendile töötajatest kokkulepitud mahus tööd anda;
  • tööandja on vähemalt 30 protsendil töötajatest vähendanud töötasu vähemalt 30 protsenti või alampalgani.

Millal ja millise perioodi eest hüvitist saab taotleda? Kui suur on hüvitise suurus? Kuidas taotlemine toimub? Neile ja ka teistele küsimustele leiate vastused meie kodulehelt – töötasu hüvitis

Paljud tööandjad ja töötajad on oma küsimustele juba vastused saanud ning need on koondatud rubriiki – korduma kippuvad küsimused.

Töölepingulistes küsimustes on otstarbekas pöörduda tööinspektsiooni poole. Tutvuda tasuks Tööelu portaaliga, kus on juba rohkelt infot, mis puudutab koroonaviirust, töökeskkonda ja töösuhteid.

Juhul, kui te ei ole oma küsimustele ammendavaid vastuseid leidnud, siis olen tänulik, kui esitate oma küsimused kirjalikult e-posti aadressile: regina.triebstock@tootukassa.ee.

Parimate soovidega

 

Regina Triebstock
Läänemaa osakond, tööandjate konsultant
472 7088; 5362 6283 Regina.Triebstock@tootukassa.ee
Toetame töö ja töötaja leidmisel!   
Vormsi