Sügisest alustab esimese loengusarjaga saareülikool

Vormsil alustab sellel sügisel loengusari neile, kes soovivad olla kursis uuemate teadusuuringute ja teadmistega, mis puudutavad meie kõigi elu ja hakkamasaamist kiiresti muutuvas maailmas. Esmalt on fookuses lapsed ja noored – kuidas toetada nende vaimset tervist, sotsiaalseid suhteid, õppimist ja oma potentsiaali avastamist.

29. septembril tuleb saarele oma teadmisi ja tähelepanekuid jagama Rita Rätsepp, kes on lõpetanud TRK Lavakunsti kateedri näitlejana ning omandanud sotsiaalteaduste magistrikraadi Akadeemias Nord. Psühholoogi hariduse omandas Rita Professionaalse Psühholoogia Erakoolis,  Audentese Ülikoolis. Aastast 2007-2016  töötas ta psühholoogina Rocca al Mare koolis ning tänase päevani nõustab lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja City Tervisekliinikus. 

Vormsil arutab ta koos meiega selle üle, kuidas rääkida nii laste kui täiskasvanutega probleemidest, sõlmida kokkuleppeid, kuidas seada piire. Juttu tuleb ka vastutusest ja autoriteetsest vanemlusest. Puudutame nutimaailma kadumise ja kiusamise teemat.

Kasuks tuleb, kui kuulata eelnevalt internetist leitavaid podcaste Rita Rätseppaga. Nii viite end juba teemasse sisse ja tekib küsimusi, mida saab ühisel seminaril arutada. 

27. oktoobril tuleb külla Merike Kull Tartu Ülikooli liikumislaborist. Merike juhib liikumislaborit, mis algatas programmi „Liikuma kutsuv kool” ning on Tartu Ülikooli õppejõud. Tema eestvedamisel on üle Eesti hoolitsetud selle eest, et aina rohkem lapsi saaksid olla füüsiliselt ja vaimselt tervemad ning lastel oleks võimalik rohkem liikuda nii koolis, kodus kui teel olles. 

Kuuleme mis kasu on õppimisele liikumisest, mida saame nii kodus kui koolis teha selleks, et lastel oleks rohkem võimalusi olla aktiivne ning mõtted paremini jooksma saada. Vaimu valmis panemiseks ja mõtteaine saamiseks on hea eelnevalt tutvuda leheküljega https://www.liikumakutsuvkool.ee/.

24. novembri külaliseks on Grete Arro, kes on on hariduspsühholoog (PhD psühholoogias) ja Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadur. Tema uurimishuvid on seotud õppimise eri aspektidega, peamiselt mõtlemise arengu, motivatsiooni ja eneseregulatsiooniga, ühe huvifookusega ka keskkonnateadlikkuse mõtestamisel ja toetamisel. 

Gretega arutame õppimise ja motivatsiooni teemadel. Püüame aru saada kuidas mõjub õpilasele hindamine ning mida teha, kui laps ei viitsi koolis käia. Mõtleme, mis meie praktikates ja mõtteviisis võiks vajada muutust. Äärmiselt tark mõte on teha eeltööd-kodutööd: vaadata võimalusel ära Coursera kursus, mille on teinud ehk kõige enam kinnitust leidnud motivatsiooniteooria loonud teadlased ise: https://www.coursera.org/learn/self-determination-theory   Teiseks eestikeelsete subtiitritega loeng sama teooria juhtivalt teadlaselt Maarten Vansteenkistelt: https://edidaktikum.ee/et/content/mustivation-or-wantivation-role-teachers-motivating-coaches

Kohtumised toimuvad Vormsi koolimajas, täpsed kellaajad avaldame kohtumise lähenedes Vormsi kodulehel ja sotsiaalmeedias. Küsimuste ja mõtete korral kirjutage aadressile janika@vormsi.ee.

Jaga
Vormsi