Abi allikad

Me kõik puutume oma elu jooksul varem või hiljem kokku olukordadega, mis muudavad edasist elu. Lähedase surma või traagilise õnnetuse tagajärjel võib hetkeolukord tunduda äärmiselt raske ja lootusetuna. Tea, et on olemas palju võimalusi, kuidas ennast ja lähedasi sel keerulisel perioodil toetada.

Ära jää oma murega üksi.

 Lasteabi 116 111 (24/7) või lasteabi.ee – pakub laste ja perede aitamiseks ning toetamiseks tasuta nõustamist telefoni ja interneti teel. Pöördujatele antakse nõu ja infot ning neid juhendatakse ja aidatakse abivajava ja hädaohus oleva lapse juhtumites.

 Ohvriabi kriisitelefon 116 006 (24/7) või palunabi.ee – pakub tuge ja ärakuulamist, kui oled kogenud kaotust, sattunud traumeerivasse olukorda või on see juhtunud sinu lähedase või tuttavaga. Kriisitelefoni nõustajad kuulavad, jagavad infot abivõimaluste kohta ning vajaduse korral juhatavad su õige spetsialistide juurde.

 Emotsionaalse toe ja hingehoiu telefon 116 123 – nõustajad pakuvad emotsionaalset tuge iga päev kell 10–24, hingehoidjad on samal liinil kättesaadavad kell 16–24.

Sotsiaalkindlustusameti abi- ja infotelefonidele saab pöörduda nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

☎️ Kui ohus on elu või tervis, helista kohe hädaabinumbrile – 112.

Kui vajad vaimse tervise veebinõustamist, saab aega lihtsasti broneerida siit: https://broneering-ska.tehik.ee/broneering/broneeri/est/
*Noored vanuses 12-26 saavad vaimse tervise veebinõustamist broneerida Peaasi.ee lehel https://peaasi.ee/peahea-noustamine/

Vormsi