Noored saavad taas võimaluse reisipassiga Euroopat avastada

Uudishimulikel Euroopa Liidu noortel avaneb taas võimalus oma maailmapilti avardada ning reisida Euroopas rongiga sinna, kuhu nad ise soovivad. Seekordses voorus läheb jagamisele lausa 35 000 reisipassi, (millest Eesti noortele on mõeldud 102 reisipassi).

„Seekordses voorus on eriline see, et reisipasside võitjaid saavad osaleda mitmetes tegevustes, mis toetavad DiscoverEU reisi kogemusest õppimist – näiteks reisieelsed koolitused reisi planeerimiseks ja rahvusvahelised meetupid kõigis Euroopa riikides.“, ütles Euroopa Solidaarsuskorpuse koordinaator Anni Tetsmann.

Erasmus+ egiidi all tegutsev DiscoverEU jagab seekordses voorus tasuta reisipasse 18-aastastele noortele ehk inimestele, kes on sündinud ajavahemikus 1.01-31.12.2004.

Reisipassi lunastamiseks tuleb esitada avaldus Euroopa noorteportaalis ning seejärel täita seal samas Euroopa Liidu väärtuste teemaline valikvastusega küsitlus. Tänavune teine voor avaneb peagi — testi saab täita 11. oktoobrist kuni 25. oktoobrini.

Tasuta reisipass võimaldab sõita rongiga läbi terve Euroopa, õppida tundma kultuuripärandit, kogeda uut, harjutada keeli ning kohtuda erinevate inimestega. Oma unistuste reisile saab minna üksi või võtta kaasa kuni neli sõpra.

Võitjatega võetakse mõne nädala pärast ühendust e-posti teel. Ei maksa pead norgu lasta, kui õnn kohe ei naerata: kõiki osalejaid hoitakse ootenimekirjas ja nendega võetakse piletite vabanedes ühendust. Kui ka siis ei lähe õnneks, on Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmidel veel hulgaliselt võimalusi maailma avastamiseks, näiteks vabatahtlik teenistus, noorte osalusprojektid, õpiränne, praktika välismaal ja palju muud.

Üle-Euroopalisele seiklusele saavad kõik Euroopa Liidu liikmesriikide ning Erasmus+ programmiga seotud riikide elanikud. See tähendab, et osaleda saavad ka Islandil, Liechtensteinis, Põhja-Makedoonias, Norras, Serbias ja Türgis elavad noored. Lisaks reisipassile saavad noored ka sooduskaardi, mis on abiks toidu, majutuse, kohaliku transpordi, kultuuri, spordi ja muude kulutuste eest tasumisel.

Kõik reisipassiga noored kogutakse kokku ühte Facebooki rühma, mille kaudu saab end üksteise seikluste ja soovitustega kursis hoida, ühiseid kohtumisi korraldada ning reisiplaane sättida.

Reisipasse on alates 2018. aastast jagatud pea 165 000 noorele eurooplasele.

 

Lisainfo: https://eeagentuur.ee/noored-saavad-taas-voimaluse-reisipassiga-euroopat-avastada/ või https://euroopanoored.eu/uudised/noored-saavad-taas-voimaluse-reisipassiga-euroopat-avastada/

Vormsi