Tänasest alustab tööd uus kultuuri- ja kogukonnaspetsialist

Tänasest, 12. detsembrist, alustab Vormsi Vallavalitsuse juures kultuuri- ja kogukonnaspetsialistina tööd Angela Mäger. Kui tormised olud vaibuvad, saabub Angela ka saarele ja asub juba tegutsema jõulutähistamiste korraldamisega. Seni aga kirjutas ta vormsilastele kirja:

“Olen Vormsi uus kultuuri- ja kogukonnaspetsialist, pärit Mulgimaalt, aga juba üle 20 aasta elanud ja töötanud Tallinnas, peamiselt kaubandus- ja turundusvaldkonnas. Viimane aasta aega siiski tagasi avalikus sektoris Harjumaal, Anija vallas, Aegviidu Rahvamaja juhatajana. Vaatamata pikale perioodile eraettevõtluses kommertsalal, ei ole see vähendanud kohta minu südames kultuurile ja kogukondade toimimisele.

 Keskkooli kõrvalt alustasin kultuurivaldkonnas esmalt vabatahtlikuna ja rahvatantsu õpetaja kutsel hakkasin juhendama tantsuringe. Minu aktiivse loomu tõttu sain pakkumise töötada rahvamaja kunstilise juhina, mida tegin peaaegu kolm aastat.

Vahepeal side kultuuritööga katkes, kuid kaunite kunstide nautimine jäi ikkagi hobide nimekirja. 

Nüüd siis peale 27 aastat olen kultuuri- ja kogukonnatöö juures tagasi. Aasta aega tagasi otsiti Aegviidu rahvamajja tähtajalise lepinguga lapsehoolduspuhkuse asendajat. See tundus minu võimalus end proovile panna ja välja segitada, kas saan ka tänasel päeval selles valdkonnas uuesti hakkama ja kas see valdkond mind sütitab jätkuvalt? 

Sain oma vastuse. Mulle väga meeldib! Aasta jäi lühikeseks. Sellesse küll mahtus mitmeid üritusi ja väljasõite, lisaks andsin hoo sisse kohaliku kogukonna lehele ja külaseltsi moodustamisele, alustasime kohaliku ajaloo jäädvustamise projektiga,  liitusin Harjumaa Kultuurikorraldajate Liiduga ja läbisin kohalike omavalitsuste ja kogukondade koosloome koolitusprogrammi.

Minu aasta sai Aegviidus nii kiiresti läbi, aga energia antud valdkonnas pole raugenud. Kui teie saare pakkumist nägin, ei kahelnud ma hetkegi, kus tahan edasi jätkata. Mul ei ole varajasemat seost Vormsiga, aga Vormsil on oma vaib, mida teatakse ja müstiline salapära. Sõitsin saarele kohapeale seda tunnet otsima ja töövestlusele. Kui praamiga koju tagasi tulin, oli pea mõtteid täis ja jäin vaid lootma, ehk osutun valituks.

Mul on hea meel, et täna siin teile kirjutangi. Tõenäoliselt ootab ees põnev aeg täis suuri väljakutseid, toredaid kohtumisi, üllatavaid tegevusi ja üritusi. Kindlasti ka palju õppimist ja ehk pisut vähem eksimisi.

Mõnusat jõuluaega!

Angela Mäger

Vormsi