Saareülikool jätkab seminaridega

Koos õppeaastaga sai alguse täiskavanuid kaasa mõtlema ja õppima kutsuv saareülikool. Saareülikooli loengud ja seminarid on mõeldud kõigile, kel vähegi huvi uute teadmiste või vanade värskendamise vastu. Kõnelejad on spetsialistid, kes räägivad lahti maailma neid killukesi, mis saarerahvale huvi pakuvad.

Septembris oli kõnelejaks Rita Rätsepp, kellega sai arutleda elu ja inimkäitumise üle. Oktoobris olid külas Merike Kull ja Maarja Park Tartu Ülikooli liikumislaborist. Nad rääkisid liikumise olulisusest, sest see muudab päeva efektiivsemaks nii lastel kui täiskasvanutel.

Saareülikool jätkab jaanuaris, mil tuleb külla Grete Arro, kelle seminar oli algselt plaanitud novembrisse. 19. jaanuaril on võimalk mõtlemise, õppimise ning motivatsiooni teemadel kaasa mõelda. Muide, Grete jõuab paljudesse kodudesse teleri vahendusel saates „Maailma kõige targem rahvas”.

9. veebruaril räägib Triin Gede jätkusuutlikest toiduvalikutest. Triinul on Tallinna Tehnikaülikooli toidutehnoloogia ja tootearenduse magistrikraad ja ta õpib praegu Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis tervisejuhi erialal. Koolitusel uurime taimsete toiduvalikute tähtsust
ning mõju inimese tervisele ja elukeskkonnale.

8. märtsil tuleb külla Helar Peterson, kes on palju aastaid töötanud kriisinõustajana. Ta on laia kogemustepagasiga terapeut ning avab sõltuvuste teemat.

Saareülikool toimub Vormsi koolimaja saalis. Kõik on oodatud kuulama, inspireeruma ja kaasa mõtlema!

Vormsi