Kahro Tall’i pöördumine

Sisuliselt kehtib karantiini kord praeguseks kõigile. Haigus on Eestis laialt levinud ja seda kindlasti suuremal määral ja varem kui ametlik statistika seda näitas. 

Iga inimene peaks käituma nii nagu teine oleks potensiaalne nakkaja, kui ka ta ise võib olla potensiaalne nakataja. Karantiini reeglid on vabariigi määrustega kehtestatud ja iga inimene ise peab käituma vastutustundlikult ja sellest ka kinni pidama.  Kui on olnud inimene ise reisil – Vormsi seisukohast tuleb selle alla ka Tallinnas v mujal mandril viimase nädala jooksul käimine samuti lugeda, või kui on kontakte olnud mandrilt saabunutega . Seega isoleerumine ja enese tervisliku seisundi jälgimine on meie kogukonnale eluliselt oluline kõigile, keegi pole enam eelistatud ja kõikide liikumine on piiartud mis puudutab suhtlemist  ja kontakti.
 
Rõhutan et tähtis on samal ajal üksteisesse suhtumine. Igasugune näpuga näitamine ja kellegi esile tõstmine hirmu ajendil vms. on väga ohtlik tegevus. Nakatunud inimene ei ole selles süüdi kui ta on viiruse saanud. Valehäbi ja hirm soodustab oma tervise  seisundi osas varjavat käitumist, mitte abi otsimist ja ka seeläbi veel suuremat haiguse levimise või selle süvenemise riski.  Olge toetavad, hoolivad oma naabrite ja kõikide saare inimeste suhtes. Suhelge telefoni teel v kirjutades omavahel ja mured ning probleemid lahenevad. Olge leidlik ja samas ettevaatlik.  Me oleme sisuliselt üks pere ja praegust on aeg olla tugevam pool ja pakkuda teistele tuge, soojust ja armastus.

Tervist ja Päikest soovides

Kahro Tall
Neurokirurg
Vormsi