Vormsil saab laupäeval nii näha retrot, 100-aastast talu kui ka kirurgi õlimaale

Vormsi rahvas tervitab laupäeval põnevate hoovide ja maitsvate hõrgutistega.

Parim aeg Vormsi külastamiseks on juba kolmandat aastat järjest toimuv ja populaarseks kujunenud avatud hoovide ja kohvikute päev. Lisaks Vormsi põhilistele vaatamisväärsustele – vormsirootsi talumuuseum Sviby külas, Saxby majakas ja Rälby pukktuulik, on sel päeval üks kord aastas avanev võimalus piiluda ka kohalike õuedesse, suhelda rohkem kohalikega ja nautida külalislahkust.

Sel aastal on aktiivseim Hosby küla kolme kodukohvikuga. 100. aastat tähistav Hansase talu pakub kohaliku käsitöömeistri ja talharpamängija Marju Tamme loomingut, stiilses Retro kohvikus toovad sitskitlites särtsakad näitsikud värskeid saiakesi ja burgereid lauda. Rälbys saab muu seas kodusest kirbukas soodsat majapidamiskraami ja mägiveisevorsti ning värsket suitsukala ja lambanahast tooteid.

Hullos rahvamajas saab külastada alles märtsis avatud noortetuba, laenata mänge ja osta ning müüa „Tasuta asjade poes“. Kohvikut peavad noored ise.

Üllatusena on sel aastal avatud ka Tallide pere mitme põlvkonna kunstilooming – tuntud akvarellikunstnik Siiri Tall ja tema poeg kirurg Kahro Tall õlimaaldega ning nende lapsed.

Legendi ja kaardi hoovide külastamiseks saab kaasa praamilt ja poest. Kogu perele on põnevaks täitmiseks ka Vormsi bingo sealsamas olemas.

Saarele tasub tulla juba reede õhtul, mil vaatajaid tulevad rahvamaja kohvik-huumoriõhtule naerutama Lonni Võrumaalt ja Mafalda Tartust.

Ilmataat lubas ka ilusat ilma.

Avatud hoovid on siin

Vormsi