Vormsi talharpa duo sai aastapreemia

Vormsi Talharpa Duo pälvis Läänemaa kultuurkapitali aastapreemia eestirootsi kultuurielu hoidmise, edasikandmise ja edendamise eest.

Marju Tamm ja Yngve Rosenblad tegutsevad Vormsi talharpa duona, tutvustades aktiivselt Vormsi pärimust hiiu kannelde ehk talhapade abil ja näol. Hiiu kandle kontsertloenguid annavad nad nii kohalikus kogukonnas kui ka väljaspool. Uurinud hiiu kandle lugusid, mängivad nad need lood elavaks ja räägivad juurde rahvariietest ja Vormsi vanadest kommetest vägagi kelmikal ja värvikal moel.
Tutvustavad aktiivselt Vormsi hiiu kandle ja rahvarõivapärimust ning legende ja lugusid nii koolilastele kui ka esindavad Vormsit kui ka vormsirootsi pärimust nii mujal Eestis ning ka välismaal. Yngve ja Marju on veetnud tunde Eesti, Soome ja Rootsi muuseumites, uurides Vormsi pärimust ja tuues need tänapäeva inimeste ette, rääkinud ja mänginud elavaks.

Esinemistel kannavad nad alati uhkelt Vormsi rahvariideid ja tutvustavad neidki. Samuti tegelevad mõlemad kauni häälega naised Vormsi käsitööga ja selle uurimisega. Marju Tamm on aktiivne vabatahtlik nii Vormsi Käsitöö Seltsi kui ka Vormsi Talumuuseumi tegemiste juures.

Yngve ja Marju tänukõnest:
“Sügav lugupidamine vormsilaste esivanematele, kes asusid 800 aasta eest Ölandilt Eestimaa randade poole teele, tuues uuele kodusaarele ühes talharpa (hiiukandle) mängu ja leigid-laulud. Seetõttu on meil imepõnev muusikatraditsioon, mida uurida ja hoida. Täname südamest!”
Vi är glada och tacksamma, att vi kan bära vidare Ormsö ursprungli musikkultur med talharpa. Vi blev märkta av Läänemaa Kultuurkapital och fick årspris som estlanssvenskkulturbärare.
Vormsi