Vormsi ootab hõrkude roogade, eriliste kohvikute ja hoovimüükidega!

Sel nädalavahetusel, 18. juunil, avavad paljud külalislahked vormsilased oma taluhoovid, et kostitada külalisi mitmesuguste isevalmistatud roogadega ja jookidega.

Valikus leidub saarele omaselt mitmesuguseid kalaroogi, mägiveise lihast toite kui ka metsmaasikatest ja muudest kohalikest puhta õhu käes kasvanud toorainetest roogi. Näha saab põnevaid aedasid, lehmalaudast ümberehitatud maja, maale, käsitööd, hoovikirbukaid. Eraldi on vesipiibu lounge, rootsipärane kohvik, hommikune fika-kohvik Rootsi traditsioonidega, retrostiilis kohvik, maasikakohvik. Kohvikuid ja tegevusi on ka lastele. Vormsi talumuuseumist saab muu seas soetada ja uurida kärbseseenetinktuuride kohta.

Sel aastal saab taaskord mängida hästi populaarseks kujunendu hoovikohvikute mängu. Osalemiseks tuleb võtta praamilt, poest või osalevast kohvikust mängukaart ja täita osalevates kohvikutes antavad ülesanded või küsimused. Vastav kohvik annab siis kaardile oma märgi. Kell 15-16 saavad Vormsi talumuuseumis kõikide punktide läbinud hea õnne korral loosiauhinna. Auhinnad on välja pannud Vormsi vald ja osalevad hoovikohvikud.

Eraldi sündmusena  esitleb oma raamatut sel päeval nn otse sündmuspaigas Barbi Pilvre. „Minu Vormsi“ esitlus ja ajakirjanik Thea Karini Saksa televisooonile vändatud film Vormsist tulevad näitamisele kell 13.00 Vormsi talumuuseumis Sviby külas.

Kell 12.00 esineb talumuusuemis omaloominguliste lauludega ansambel „Metsaforte“.

Kes majutusse ei mahu, saab tulla 10.15 Rohukülast väljuva ja lahkuda Svibyst 17.05 lahkuva praamiga.

NB! Vormsi AHKK päev toetab sel aastal Pardirallit! Kõik, kes soetavad päeva jooksul pardiralli numbri pardiralli.ee lehel, saavad numbri ettenäitamisel Vormsi talumuuseumis vahemikus 15-16 magusa üllatuse!

Info ja küsimused: tatjana@vormsi.ee või 53 43 6771

Vormsi