Veebikärajad: praamiühendus saare ja mandri vahel

Praamiga seotud teemad kütavad alati kirgi: ta käib kas harva, mitte kõige õigematel aegadel, kohti ei jätku kõigile soovijatele ja palju muud. Vormsi valla väike esindus on 2022. aasta suve ja sügise jooksul saanud mitmel korral kokku nii Transpordiameti kui Kihnu Veeteedega, et praamiühendust Vormsi ja mandri vahel paremaks saada. Neli teemat, millest oleme eelkõige rääkinud on paindlikkus ja graafiku võimalik tihendamine, kasutajakogemus (sh veatu broneerimissüsteem, võimalus kasutada sama piletit üldjärjekorras 24 tunni jooksul), püsielanikele garantii andmine viimase praamiga koju jõudmiseks.

Erinevate arutelude tulemustena oleme jõudnud plaanini katsetada ka Vormsil Kihnule juba harjumuspäraseks saanud süsteemi, mille järgi on võimalik broneerida eelmüügist kõik praamikohad, kokkulepitud arv nii auto kui reisijakohti jääb alati viimasena saare elanikele.

Kuidas selline süsteem välja näeks, millised on Kihnu positiivsed kogemused ja millised on olnud tagasilöögid, kuidas lahendust kõige optimaalsemalt Vormsi jaoks kohandada, sellest tahaks enne lõplikku otsust laiemas ringis rääkida.

Järgmisel neljapäeval, 6. oktoobril kell 16.00 – 17.30 toimuvad Vormsi ja mandri vahelise praamiühenduse teemalised veebikärajad.  Kellele virtuaalne osalemine ei sobi, on alati teretulnud liituma koosolekuga külamajas, vallavalitsuse ruumides. Et teaksime kui palju on meid kogunemas, palume huvilistel end registreerida SIIN.
Koosoleku lingi saadame registreerunutele päev varem.
Rohkem infot: Maris Jõgeva (53421726, maris@vormsi.ee)
Vormsi