Uuskaustus Butiik avas uksed

Vormsil on avatud nüüd riiete taaskasutuseks mõeldud Uuskasutus Butiik. See on koht, kuhu saab tuua seismajäänud ning kaasa võtta endale sobivaid asju, selgitab idee algataja Riima Koch. Kõik asjad on tasuta, kuid võtja saab butiigi toetuseks panna raha aitäh-kassasse.

„Mõte sai alguse minu neljast, peaaegu tuttuuest kleidid, mida mul polnud kuhugi ära anda,“ selgitab Riima. Sellest sündis mõte teha saarele koht, mis oleks kõigile avatud. Nüüd toimetab Hullo vanas sööklas seltsing Butiik, kus lisaks Riimale löövad kaasa Riina Nedzelskiene, Veronika Ilumäe ja Maire Matsi. Ettevõtmist toetab Lions Klubi, kes andis butiigile kogutud lasterõivad. Tänu Rando Antsmäele saab uuskasutuskoht kasutada vana sööklahoonet.

Riima sõnul saavad kõik tuua butiiki riideid, jalanõusid ja laste mänguasju. Kui keegi soovib midagi tuua, siis oodatakse korralikke asju – riideid, mida enam ei kanta, või mänguasjad, mida ei kasutata.

Uuskasutus Butiigi lahtiolekuajad on muutuvad, seega tasub neid jälgida Facebookis SIIN. Või kui näete, et uksed on pärani lahti, siis on teada, et butiik on avatud.

Egon Erkmann

Vormsi