Uuendused postiteenustes Vormsi saarel

Postiteenused, nagu palju muudki siin elus, on pidevas muutumises. Et käia ajaga kaasas  ja pakkuda saarel elavatele inimestele paremat teenust, on Omniva juba viinud oma Vormsil pakutavatesse teenustesse sisse mitmeid muudatusi. Mida on katsetatud ja millised on edasised plaanid,  tutvustame ja vastame kõigile küsimustele sellel neljapäeval, 10. novembril kell 16.00 algaval infotunnil. 

Osaleda saab Vormsi koolituskeskuses ühisjälgimisel-arutelul kohapeal kui ka liitudes sellel lingil

 

Lühike ülevaade posti-uudistest ka alljärgnevalt:

Vormsil testitakse eelvormistatud pakkide saatmise võimalust  

Alates 1. novembrist on Vormsi saarel Hullo kaupluse ees uus pakikast, kuhu saab jätta saatmiseks Omniva kodulehel ise eelvormistatud pakke. Tegemist on pakisaatmise võimaluse testimisega kuni tuleva aasta aprillini. Nii saavad saare elanikud endale sobival ajal jätta saadetise pakikasti ja Omniva postkuller toimetab selle saajani.

Paki saatmiseks on vajalik see ise eelvormistada Omniva iseteeninduses https://minu.omniva.ee/, kust saab pakikoodi. See pakikood tuleb pakile käsitsi kirjutada või printida ning lisada nii saatja kui saaja mobiiltelefoni numbrid.  Postikuller võtab pakid pakikastist igal tööpäeval kohale toimetamiseks kaasa kell 10 hommikul.

Uude pakikasti saab jätta saadetisi:

  • Väike pakk: pikkus 64 cm, laius 38 cm, kõrgus/paksus 9 cm, reaalkaal ei tohi ületada 30g.
  • Suur pakk: pikkus 64 cm, laius 38 cm, kõrgus 19 cm, reaalkaal ei tohi ületada 30 kg.

 

Postiteenuse toob uuest aastast koju või tööle personaalne kirjakandja

 E-kaubanduse kasvades on ka Vormsil suurenenud pakkide tellimine virtuaalse pakiväljastuse kaudu/või muutunud üha populaarsemaks pakkide tellimine virtuaalse pakiväljastuse kaudu ja väheneb postipunktis kohapeal teenuste kasutamine. Omniva ja valla esindajad vaatasid üle saare postiteenuste korralduse ja leppisid kokku ajakohastamise.

Vähese teenuste kasutamise tõttu suletakse Vormsi postipunkt ja postiteenust hakkab edaspidi koju või tööle toomapersonaalne kirjakandja. Et kohalikud elanikud saaksid harjumuspäraselt jõulupakid ja heade soovidega postkaardid teele saata ja kätte saada, siis on sulgemine plaanis alates tuleva aasta 1. jaanuarist. Kirju saab postitada ka kirjakasti Hullo poe ees ja seda tühjendatakse igal tööpäeval kell 10 hommikul.

Postmarke saab osta saarelt kui ka Ominva e-poest!
Postmarke ja ümbrikke on müügil Vormsi Talumuuseumis ja peagi ka Hullo poes. Lisaks saab postitooteid tellida Omniva e-poest. Sealt leiab laia valiku postmarke, postkaarte, pakendeid, postkaste, mida saad tellida nii postkasti, kulleriga kui pakiautomaati. Lisaks saab tellida enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateelia huvilistele on suurim valik filateeliatooteid ning numismaatikud saavad soetada Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted.

 Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Kutsu selleks personaalne kirjakandja koju või tööle! Kutsumine on saarel tasuta ja kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest.

Tellimiseks helista telefonil 6643 330!  Või täida tellimus Omniva kodulehel www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi, mida soovid teha kirjakandja abil ja aadress. Omniva klienditeenindaja võtab Sinuga ühendust ja lepib kokku teenindamise aja. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

Vormsi