Tunnustusauhind „Lastega ja lastele“ ootab kandidaate

Kuni 15. aprillini saab esitada tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ kandidaate. Kõik võivad esitada auhinnale lapsi, noori ja täiskasvanuid, samuti organisatsioone ja ühendusi, kes oma algatuste või pikaajalise tegevusega on oluliselt panustanud laste ja noorte heaolusse.

Õiguskantsler Ülle Madise: „Tunnustagem neid, kes teevad laste ja noorte heaks rõõmsalt, leidlikult ja südamega oma igapäevast tööd, ja neid, kes julgevad tuleviku nimel suuri muutusi ette võtta. Kiitkem lapsi ja noori nende endi heade algatuste eest. „Lastega ja lastele“ on juba neljal korral esile toonud võrratuid inimesi, neid, kes tõesti hoolivad ja innustavad, teevad iga päev palju rohkem, kui neilt nõutakse. Olen kindel, et tunnustusauhinna nominentide ja laureaatide rida saab tänavugi väärika täienduse.“

Tunnustusauhinnale kandidaadi esitamiseks tuleb õiguskantsleri kodulehel täita taotlus tunnustusauhinna kandidaadi esitamiseks.

Sel aastal jagatakse auhindu kolmes kategoorias: „Lapse suur tegu“, „Muutuste looja“ ja „Elutööpreemia“. Lisaks tunnustab lastest ja noortest koosnev komisjon üht tunnustusauhinnale esitatud kandidaati, kelle tegevus on laste ja noorte endi hinnangul olnud silmapaistvaim. Auhinna saajad kuulutatakse välja 1. juunil, lastekaitsepäeval.

Tänavu juba viiendat aastat välja antava tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ asutasid seitse laste heaolu väärtustavat organisatsiooni: MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei. Tutvuge tunnustusauhinna eelmiste aastate laureaatidega ja statuudiga.

Lisainfo:

Janek Luts

Kommunikatsioonijuht

Õiguskantsleri Kantselei

janek.luts@oiguskantsler.ee

693 8423

Vormsi