Torm Vormsil: olukorra ülevaade 8. oktoobril

NB: kell 16.00 on ka Svibys ja Rumpos elektriühendus taastatud.
****************
Kuigi tormituuled on veidi järele andnud ja elektriühendus suuremal osal saarest taastatud, palume olla jätkuvalt tähelepanelik, kannatlik ja võimalusel püsida kodus.
‼️ Teedel on palju murdunud puid, mida päästjad ning tegusad vormsilased varahommikust saati on kõrvaldanud. Ringtee on taas läbitav, suletud on veel Sviby-Rälby tee. Liiklemist takistavatest puudest teavitagem hädaabinumbril 112.
Palume mõistmist ja kannatust – hetkel on kõige tähtsam tagada liikumisvõimalused ja elektriühendus majapidamistes, seejärel saab oksad teede äärest koristada.
‼️ Elektrilevi katkestuste kaardi järgi on riketest mõjutatud Vormsil 59 majapidamist. Elektrita on veel Sviby ja Rumpo küla. Elektrikatkestustest andkem teada rikketelefonil 1343, kuid kui see ei õnnestu, siis saarevahile (Aivar Nõva, tel. 5300 5196). Päästjatel, elektrikutel ja teistel asjatundjatel on hetkel käed tööd täis ja neil ei pruugi olla võimalik telefonile vastata. Saarevaht annab info edasi.
‼️ Seoses tugeva tuulega on edasi lükatud reisiparvlaev Ormsö väljumised Svibyst ja Rohukülast. Kihnu Veeteede andmetel toimuvad täna väljumised kell 19.05 Svibyst ja 20.15 Rohukülast. Rohkem infot: https://veeteed.com/#/et/
Kui on kahtlusi, et keegi naabritest või lähikondlastest on jäänud hätta, andke sellest palun teada saarevahile (Aivar Nõva, tel. 5300 5196). Suur aitäh kõigile, kes aitavad kaasa sellele, et tormi tagajärjed saaks likvideeritud ja turvalisus võimalikult kiiresti taastatud.
Vormsi