Töötukassa toetab sel aastal õppimist 100 õppekaval

Õige pea algab koolidesse astumise aeg ja ka sel aastal on hea meel pakkuda toetust nendele uutele õppuritele, kel puudub erialane haridus või on selle omandamisest aastaid möödas ning kes lähevad õppima OSKA erialale.

Maikuu lõpus ja juuni alguses viib töötukassa läbi sel teemal ka väikese teavituskampaania, kutsume nii töötuid kui töötavaid inimesi uuesti kooli minema ja uurima, millised on need erialad ja koolid, kus tasub õppida, et ka tulevikus tööd oleks.

Sel aastal toetame õppimist 100 õppekaval ja 35 erinevas koolis.  Tänavu on valikus mitmeid uusi erialasid näiteks rõivaste tehniline disain, materjalitehnoloog. Erialad lisanduvad vastavalt OSKA uuringutele.

Tasemeõppes osalemise toetust saavad kõik, kellel puudub kutse- või erialane haridus ja kel on põhi- või keskhariduse omandamisest möödas vähemalt 5 aastat. Toetust saavad ka need, kel erialane haridus olemas, kuid selle omandamisest on möödas juba 15 aastat või veel rohkem. Toetuse suurus oleneb sellest, kas inimene käib tööl või ei.

Lähemalt saab uurida töötukassa kodulehelt – https://www.tootukassa.ee/content/toota-ja-opi

Teavituskampaania ajal ilmuvad mitmed artiklid, sotsiaalmeedias mängud ja postitused, mida võib soovi korral jagada.

Valminud on ka lühike tutvustus, mis on tasemeõppes osalemise toetus ja miks võiks uuesti õppima minna – https://www.youtube.com/watch?v=F7eeRpsMxDI

Lauri Kool

Eesti Töötukassa kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist

Tel: 5277574

lauri.kool@tootukassa.ee

 

 

Vormsi