Suur talharpa kontsert 31. juulil 2020. a.

Juuli viimasel päeval said kokku hiiu kandle uued ja vanad traditsioonid ning nooremad ja vanemad mängijad.

Mais koroonaohu tõttu ärajäänud kontsert lükkus suvesse ja samuti sellele eelnenud minilaager, kus juba Olavipäevast peale said Vormsi lapsed õpetaja Liisa Koemetsa juhendamisel lugusid meelde tuletada ja harjutada. Samuti avanes lastel meeldejääv võimalus osaleda Puuluubi meistriklassis, kus sai muu seas proovida luuperi kasutamist. Töötoa tulemust said näha ka 31. augusti pärastlõunal kontserdile tulnud külalised, kellele esitatigi üks lugu laste ja Puuluubiga ühiselt.

Kontsert algas laste mänguga, seejärel sai näha ja kuulda uhketes rahvarõivastes Marju Tamme ja Yngve Rosenbladi leike ja mängu ning siis oligi ansambel Puuluubi kord, kes oma vaimukusega sel päeval Vormsile palju rõõmu ja naeru tõi. Ramo ja Marko panid rahva koguni kaasa tantsima.

Peab mainima, et ilmaga vedas kohutavalt, kuna kokku tulnud rahvas poleks koroonapiirangute tõttu rahvamajja mahtunud. Hullo kiigeplatsil, kus alles hommikul vihma tibas, läks kontserdi ajaks päikeseliseks ja esinemise lõpuks oli juba mõlemale Puuluubi mehele ka peaaegu juba looduslik prožektor peale paistmas.

Suured tänud Eesti Kultuurkapitalile, kes kontserdile ja laste minilaagrile õla alla pani lisaks Vormsi vallale!

Ja muidugi kõigile esinejaile, kes olid tõelised tegijad, ning ka ilmataadile!

Fotosid ja videosid saab vaadata siit.

Korraldaja Tatjana Sääs

Kultuurkapital

Vormsi