Rootsi Päevade 2019 tipphetk on Olavipäeva teenistus 800-aastases Vormsi kirikus

Rootsi Päevade 2019 tipphetk on Olavipäeva teenistus 800-aastases Vormsi kirikus

Esmaspäeval, 29. juulil tähistatakse olevipäeva raames Vormsi Püha Olavi kiriku rajamise 800. aastapäeva. Ajaloodokumentide kohaselt lasi Norra kaitsepühakule Pühale Olavile pühendatud kiriku 1219. aastal ehitada Taani kuningas Valdemar II. Koguduseliikmed on olnud valdavalt rootslased, kes on saarel aastasadu elanud.

Olavipäeva jumalateenistusel Vormsi Püha Olavi kirikus osalevad peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Tiit Salumäe. Vormsi kiriku auväärse tähtpäeva puhul on saadetud tervitusi Põhjamaade kuningakodadelt, saabumas on külalisi Rootsist, Taanist, Norrast ja Soomest. Jumalateenistusele järgneval seminaril räägib Vormsi asustusloost Jonathan Lindström ja ülevaate kiriku 800-aastasest ajaloost annab õpetaja Ants Rajando.

Suure Rootsi Päeva 2019 ja Olavipäeva korraldavad Vormsi vallavalitsus ja Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus koos Vormsi koguduse, Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse, Rannarootsi Muuseumi, Vormsi Kodukandiühingu, Rootsi Hariduse Seltsiga Rootsis ja Läänemaa Metsaühistuga.

Täpsema Rootsi Päevade 2019 kava leiate siit:
https://vormsi.ee/vormsi_events/rootsi-paevad-ja-olavipaev/

Regina Hansen

Avalike suhete spetsialist

EELK Konsistoorium
Kiriku plats 3, 10130 Tallinn

tel 5191 2995

www.eelk.ee

www.facebook.com/EestiKirik

Vormsi