Parvlaevaga Ormsö hakkab reisijaid teenindama Väinamere Liinid

Lääne maavanem sõlmis Väinamere Liinid OÜ-ga avaliku teenindamise  otselepingu parvlaevaliinil Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaga Ormsö reisijate-, sõidukite- ja kaubaveoteenuse osutamiseks  alates 1. juunist 2015 ja mitte kauemaks kui 31. maini 2016.

Otselepingu sõlmimiseks tehti maavalitsusele kaks hinnaettepanekut. Leping sõlmiti Väinamere Liinid OÜ-ga, kes tegi madalaima maksumusega hinnaettepaneku ühe põhireisi reisitasu kohta – 138 eurot/reis, millele lisandub käibemaks ja kütusekulu, mida kompenseeritakse lepinguperioodil vedaja esitatud arvete alusel.

Ajutise otselepingu sõlmimine oli vajalik, et reisijad saaks kvaliteetselt teenindatud ja riigivara leiaks efektiivset kasutust, sealhulgas tagataks riigi ressursside säästlik ja otstarbekas kasutamine. Reisiparvlaev Ormsö antakse Veeteede Ameti poolt vedajale kasutamiseks lähipäevadel. Väinamere Liinid OÜ juhatuse liikme Urmas Treieli sõnul tehakse tekkinud olukorras kõik, mis võimalik, et alustada reisijate teenindamist juba 1. juunil. „Vormsi liini piletite eelmüügi alustamise aja ja muud tingimused täpsustame uue töönädala esimeses pooles www.tuulelaevad.ee ja meedia vahendusel. Kuivõrd uue parvlaeva üleandmine-vastuvõtmine ning teeninduse käivitamine niivõrd lühikese aja jooksul on keeruline ja mahukas nii tehniliselt kui ka töökorralduslikult, palume kõigilt mõistvat suhtumist,“ ütles Treiel.

Otselepingu alusel veoteenuse osutamise taustal algatab maavalitsus riigihankemenetluse Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaliinile operaatori leidmiseks.

Vormsi