Maailmakoristuspäev 2023

Üleilmne kodanikualgatus Maailmakoristuspäev toimub tänavu 16. septembril juba kuuendat korda ning varasemast enam soovime tähelepanu pöörata meile kõigile ääretult olulistele paikadele nagu Läänemeri ja muud veekogud, metsad ning kalmistud.

Kutsume kõiki kogukondi koos oma liikmete ja peredega ka sel aastal 16. septembril Maailmakoristuspäevale. Oma osalemise või koristuse korraldamise saate koristuspäevale registreerida SIIN.

Mullu osales maailmakoristusel ligi 50 000 eestlast, nende seas pea 47 000 õpilast ja lasteaialast ning sadakond ettevõtet ja kogukonda. Kokku korjati tonnide viisi prahti nii randadest, kodutänavatelt, metsadest, avalikest parklatest kui teepervedelt.

Tänavu pöörame erilist tähelepanu Läänemerele rannikualale ja erinevate veekogude äärsetele paikadele ning kalmistutele, samuti koristame üle Eesti muid metsaaluseid, parke, tänavaid ja haljasalasid. Ent koristada võib muidugi igal pool, sest väikeprügi võib leida pea kõikjalt.

Soovitused koristuse korraldamiseks

  • Tehke Maailmakoristuspäevast üks äge kogukonna üritus, mis kasvatab meeskonnavaimu ning ühtekuuluvust. Samuti annab see võimaluse üheskoos ära teha midagi väga olulist nii iseendale, meie loodusele kui kogu planeedile.
  • Registreeri oma kogukonna koristusaktsioon maailmakoristus.ee kodulehel.
  • Valige koristuskoht enda ümbruskonnast, sobib nii roheala, kalmistu kui ka linnatänav. Kaaluge ühe võimaliku paigana mõne jõe- või järveäärset ala, või siis hoopis mõnd Läänemere randa või rannikuäärset piirkonda. Vajadusel võta koristuskoha leidmiseks ühendust kohaliku omavalitsusega või maailmakoristuse tiimiga aadressil info@maailmakoristus.ee.
  • Väikeprügi korjamiseks soovitame kasutada taaskasutatud kotte (näiteks vanu saia- ja leivakotte). Neid on mugav avalikesse konteineritesse ära visata.
  • Suurema prügi ladustamiseks soovitame kasutada avalikku või isiklikku prügikonteinerit. Vajadusel küsi nõu kohalikust omavalitsusest.
  • Ohutuse tagamiseks soovitame kasutada kindaid, vajadusel helkurvesti.
  • Lisainfot leiab aadressil maailmakoristus.ee

Küsimuste korral saab ühendust aadressil info@maailmakoristus.ee, samuti leiab Maailmakoristuspäeva tiimi kontaktid maailmakoristuse kodulehelt.

 

Edukat koristuse planeerimist.

Teeme üheskoos Eestimaa puhtaks!

Vormsi