Liina Jutt on Läänemaa Sädeinimene 2021

24. märtsil toimus Haapsalu Kultuurikeskuses üritus „Läänemaa tunnustab 2021“, kus tiitli Läänemaa Sädeinimene pälvis Liina Jutt. Sihtasutuse Läänemaa ja Eesti Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupi ühisüritusel anti üle tunnustused 2021. aastal eriliselt silmapaistnud läänlastele.

Läänemaa tipp-tunnustuse 2021 aasta eest – Läänemaa Sädeinimene – pälvis vormsilane Liina Jutt. Tema iseloomustamiseks kõlasid laused:

Ta on naine, kes liigutab mägesid ja ühendab kogukondasid. Tema tegevustes on lusti ja heatahtlikkust, ta panustab küla- ja kogukonnaellu ning on algatanud uusi ja tervislikke valikuid toetavaid ettevõtmisi.

SA Läänemaa andis välja kaks Sädeinimese tiitlit. Lisaks Liinale pälvis sama tiitli Elle Ljubomirov Oru osavallast.

Teise olulise Läänemaa tunnustuse – Läänemaa Vedur 2021 – pälvis Silma Õpikoda.

Pidulik õhtu oli omamoodi Vormsi-teemaline. Sädeinimesed ja teisedki tunnustatavad said kingiks Vormsi käsitöömeistri Marju Tamme kootud bindbongeni ehk vardakoti mustriga vaibad. Sama muster kordus ka tänukirjadel.

Lisaks said tänukirjad juba eelmisel aastal tunnustuse pälvinud Läänemaa aasta isa Arvo Allik ja Läänemaa kaunima kodu omanikud Rutt Veide ja Toomas Sarv Suuremõisast. Nende tunnustused võttis vastu vallavanem Maris Jõgeva, sest hõivatuse tõttu ei saanud nad üritusel osaleda.

Palju õnne! Oleme uhked oma inimeste üle!

SA Läänemaa nõukogu esimees ja Haapsalu linnapea Urmas Sukles annab üle Vormsi vaiba Liina Jutile, tiitli Läänemaa Sädeinimene 2021 omanikule. Foto Andra Kirna / Lääne Elu

Vormsi