Kokkuvõte: nädal Vormsi vallas 25.09 – 1.10.2023

Esmaspäeval osales sotsiaaltöö- ja haridusspetsialist Janika Viilma noorteinfo koolitusel, vallavanem Maris Jõgeva aga regionaalministeeriumi poolt korraldatud ümarlaual kohaliku omavalitsuse tulevikust.

Teisipäevast-kolmapäevani oli Vormsi vallavalitsus külas Kihnus: vaatasime ringi Kihnu koolis ja rääkisime nii alus- kui põhihariduse tulevikust saartel, tutvusime külakeskuseks kujunenud rahvamaja võimalustega ja aruatsime vallavalitsuse meeskonnaga teenuste osutamisest ja püsielu toetamisest väikesaartel. Muuhulgas võtsime vastu kutse Kihnu-Ruhnu mängudel osalemiseks.

Neljapäevasel vallavalitsuse istungil arutati ja otsustati järgmist:

  • räägiti läbi ja otsustati esitada volikogule eelarvestrateegia aastateks 2024 – 2027 . Nii volikogu poolt juba kinnitatud arengukava tegevuskava kui eelarvestrateegia on tutvumiseks Vormsi valla veebilehel
  • kinnitati Borrby karjääri kasutamise reeglid ja teenuste hinnad
  • kinnitati üldplaneeringu koostamise töörühma koosseis
  • otsustati talvise lumelükkamise hanke läbiviimine

Toimus esimene kohtumine sarjast “Vallavalitsus tuleb külla!” ja seda Svibys. Aitäh talumuuseumile võõrustamast ja Sviby küla elanikele osalemast!

Reedel alustas saareülikool Vormsil kohtumisega imelise Rita Rätseppaga.

Sellel nädalal ei tasun magada maha võimalust saada osa Matsalu Loodusfilmide Festivalist: teisipäeval kell 19.15 saab rahvamajas näha filmi “Hüljeste salamaailm”. Filmi aitab Vormsile tuua SA Läänemaa.

Vormsi