Kokkuvõte: nädal Vormsi vallas 2.10 – 8.10.2023

Kolmapäeval said vallamajas kokku talviste hooldustööde tegijad, et anda tagasisidet lumetõrjehanke tingimustele. Nimelt lõpetasime kolmepoolsel kokkuleppel senise lepingu teenusepakkujatega. Vormsil nõuab teenuste korraldamine väheste mahtude tõttu hoolikat läbimõtlemist ja meil on hea meel, et saarel on asjatundlikke ettevõtjaid, kes oma kogemusest head nõu annavad. Uurime veel koostöövõimalusi riigi- ja valla teede hoolduse ühendamiseks ning kuulutame hanke välja esimesel võimalusel.

Läänemaa Kutsehariduskeskuses tunnustati 2022. aasta silmapaistvamaid täiskasvanuharidusse panustajaid ja õpetajaid. Vormsilt pälvisid tunnustuse huvihariduse õpetajana Madli Paulus ja haridusteona Vormsi Kraam korraldatud koolituste eest.

Reedel toimusid Hullo keskuses plaanijärgsed kaevateed Hullo keskuses asunud sõjahauda maetute ümbermatmiseks.

Käivad ettevalmistused 13. oktoobri volikogu istungiks: reedel kogunes volikogu ehitus- ja keskkonnakomisjon, pühapäeval majanduskomisjon.

Nagu mandri-Eestit, nii räsis ka Vormsit nädalavahetusel torm. Laupäeva õhtul alates kell 18.00 kuni pühapäeva hommikuni oli elektrita kogu saar, praam ei sõitnud ja paljud teed olid murdunud puude tõttu läbimatud. Pühapäeva õhtuks olid olulisemad külade ühendusteed puhastatud ning pealelõunal alustas taas sõite parvlaev Ormsö. Pikemalt läks aega Sviby ja Rumpo külades elektriühenduse taastamisega. Siiras tänu Vormsi päästekomandole, elektrikutele, vabatahtlikele abilistele, kes aitasid kriitilisemad olukorrad kiiresti lahendada.

Vormsi