Jõulurahust Vormsi metsades 

Suur tänu kõikidele, kes osalesid 18. novembril ühisel hundijahil. Seekord kavaldasid hundid meid üle. Tänaseks maa kattunud mõnusa lumevaibaga. Looduses on tekkinud olukord, kus lumelt on võimalik lugeda ulukite tegevusjälgi. Loodusesõbra ja jahimehe jaoks on saabunud huvitav aeg. Ka ulukid teavad, et nende tegemistest jäävad jäljed ja seepärast püüavad nad neid võimalikult palju nn segada.

Uluksõraliste jaoks on tulemas rasked ajad sest kiskjatel muutub nende murdmine aina lihtsamaks. Tänane hundikari, milles vähemalt 7 kriimsilma, vajab nädalas ühe põdra ja 7 metssiga. Lisaks neile on saarel veel vähemalt 5 ilvest, kes nädala saagiks võtavad 5 metskitse, et söönuks saada. Lihtne arvutus näitab, et jaanuari lõpuks peaks olema kiskjatel toidunappus käes ja ellujäämiseks tuleb üritada rünnata koduloomi või soodsate jääolude korral saarelt jalga lasta.

Juba 30 aastat on jahimehed teinud jahipidamises jõulude ajal pausi, et metsloomadel oleks aasta kõige pimedamal ajal kergem ja endal võimalus mõelda, miks me jahti peame ning kuidas seda nii teha, et hing rahul oleks. Tänu huntidele on need jõulud Vormsi rahva jaoks veidi erilised, sest jõulukuuske otsima minnes võib juhtuda, et seda tegemist jälgib ka silmapaar, kes kuusemetsa oma kodupiirkonnaks peab. Et võsavillemid meist jätkuvalt eemale hoiaks ja saart päris omaks ei tunnistaks, peame aeg-ajalt endast teada andma.

Seepärast kutsume teid 16. jõulukuu päeval järjekordsele ühisele hundijahile, videviku saabudes kuulutame Vormsile jõulurahu, millest saavad osa nii inimesed kui metsa elanikud.

Alustame nagu ikka kell 11 Hullo jahimaja juurest.

Registreerimine on vajalikhttps://forms.gle/TKU7SCef7PibHAnC9. Võimalusel kutsu kaasa ka sõbrad ja tuttavad, kellega tahad meeldivat jahipäeva jagada.

Vormsi jahiselts

Kontakt: Ants Varblane
varblaneants@gmail.com
tel 5089237

Vormsi