Hiiu kandle laager tõi rekordilise osalejate arvu

Hiiu kandle laager toimus sel aastal 22.-25. augustil Rumpo Mäe Talus ning osalejaid oli rekordiliselt palju – 49 osalejat, kellest 8 noorimat olid Vormsi lapsed. Suurepäraseid õpetajaid oli sel aastal kuus: väliskülalisteks Vladislav Demin Venemaalt Petrozavodzki linnast, kes oma õpperühmas tegeles kohaliku Karjala muusikaga, ja Tytti Metsä Soomest, kes praktika raames andis oma rühmas tunde koos õp. Liisa Koemetsaga. Lisaks oli meil suur rõõm, et oma teadmisi said tulla jagama ka tuntud pärimusmuusikud Meelika Hainsoo, Eva Väljaots ja Annika Mändmaa.

 

Laagripäevad möödusid töökalt –pillimängu õpitoad ning õhtuti mõni tore ühine tegevus, näiteks vaba lava kontsert laagrilistelt laagrilistele, kus astusid üles meie andekad osalejad ning kus sai kuulda lisaks hiiu kandlele ka pikkvilet ning torupilligi. Reede õhtul nautisime Vormsi Püha Olavi kirikus Meelika Hainsoo ja Paul Danieli duot, kelle kontserdi juhatas sisse parasjagu saarel oma laagrit teinud ETV mudilaskoor. Õhtud jätkusid juba laagripaigas vabas vormis musitseerimise, tantsu ja saunatamisega.

 

Enne laagri algust, 21. augusti hommikul said kokku hiiu kandle õpetamisega seotud ja sellest huvitatud pillimehed ja -naised. Avatud vestlusringis arutleti erinevatest viisidest, mida on õpetajad oma töös kasutanud. Osalejad said palju uusi mõtteid ja indu, et hiiu kandle õpetamisega veel edukamalt ja tulemuslikumalt edasi minna.

 

Laagri lõppkontsert toimus 24. augustil Rumpo Mäe Talu õue peal, kus suurepärane ilm ja hea muusika meelitas kohale ka rõõmustavalt palju kuulajaid. Viimasel päeval, 25. augustil, oli meil tore võimalus Vormsi muuseumis teha natuke käsitööd ning võtta endaga kaasa väike meene, mis meie toredat laagrit ka edaspidi meenutama jääb. Säravalt tutvustasid Marju Tamm ja Yngve Rosenblad laagrilistele Vormsi rahvariideid ja ajalugu.

Täname südamest kõiki õpetajaid, osalejaid ja meie toetajaid Vormsi valda, Rahvakultuuri Keskust ja Eesti Kultuurkapitali ning Rumpo Mäe Talu meid vastu võtmast ja Krog No.14 meid toitmast, projektijuht Tatjana Sääsi korraldamast! Täname ka Age Kõiveeri ja Henry Timuskit korraldusele kaasa aitamast!

Eriline tänu ka meister Algor Strengile uute pillide valmistamise eest – Vormsi lapsed said sel aastal mängida Vormsi oma pillidel, millega same ka uuel kooliaastal oma õppetööd jätkata. Pillide valmimist toetas Rahvakultuuri Keskus.

Kohtumiseni juba järgmisel aastal!

Laagri korraldaja Liisa Koemets

Fotod ja videod: https://photos.app.goo.gl/DK7oAT1KERTV1REW7

Vormsi