COVID-19 käitumisjuhised

COVID-19 oht ei ole kadunud, aga tavapärane töö- ja kultuurielu jätkub.

Viiruse leviku ja haigestumise vältimiseks, inimeste tervise kaitseks ning ühiskonna toimimise tagamiseks on hea järgida järgmiseid käitumisjuhiseid.

Haigena püsi kodus. Inimesed, kellel on diagnoositud COVID-19, peavad jääma 5 päevaks karantiini, mille vältel tohib oma elukohast lahkuda vaid vältimatuteks käikudeks. 
 
Lähikontaktsena jää eneseisolatsiooniCOVID-19 haigega lähikontaktis olles on soovitatav jääda vähemalt viieks päevaks isolatsiooni ning jälgida oma tervist. Eriti oluline on vältida kontakti koroonaviiruse riskirühma kuuluvate inimestega. Kui täielik isoleeritus ei ole võimalik, tuleb kanda kaitsemaski, mis katab tihedalt nina ja suu.
 
Koolid on avatud ja huvitegevused toimuvadÕppetöö toimub tavapärasel viisil. Küll aga tasub järgida hajutatuse ja desinfitseerimisnõudeid ja haigustunnustega kindlasti koju jääda. 
 
Avalikud üritused ja koosolekud toimuvad. Soovitatav on hoida võimalusel mõistlikku distantsi ning pesta või desinfitseerida regulaarselt käsi. Ja ikka – haigustunnustega mitte osaleda. 
 
Sportimine on lubatud ja treenimine ka. Sport on alati kasulik. 
 
Loe täpsemalt: kriis.ee
Vormsi