Vormsi pereõde naasis missioonilt, perearstikeskus töötab tavapäraselt

Laupäeva, 12. märtsi õhtul jõudis Eestisse tagasi Vormsi perearsti Madis Tiigi meditsiinimeeskond, kes aitas Poola piiril Ukraina sõjapõgenikke. Meeskonnas oli Vormsi pereõde Ada Ojasaar ja parameedik Heily Piip.

Eestlased olid Ukraina piiri lähedal olevas Poola asulas Krošcienkos. Vastuvõtupunkt oli hästi organiseeritud.

Meditsiinitöötajate tööpäev algas kell 7 ning kestis keskmiselt kaksteist tundi, mõnikord isegi pikemalt. Piiriületus suleti südaööl ning avati taas hommikul kell 6. See oli puhkeaeg.

Pereõde Ada sõnul andsid nad oma meditsiinipunktis otsest arstiabi ligi 200 inimesele. Kontaktide arv oli aga suurem, sest tegeleti ka abivajajate lähedastega. „Stress ja depressioon, alajahtumine, vedelikupuudus, kõrge vererõhk,“ loetleb ta sõjapõgenikke vaevavaid hädasid. Suhtlemine käis vene ja inglise keeles. Selgeks õpiti ka mõned poolakeelsed väljendid.

Pereõde Ada Ojasaar tõdes, et missioon oli arendav ja silmi avav nii töö kui inimeste osas. “Seal on palju abivalmidust ja headust. Saad aru, mis elus on oluline,“ ütleb ta kokkuvõtvalt.

Vormsi perearstikeskus töötab nüüd tavapäraselt. Vastuvõtt on E-R kl 9-15. Soovitav on ennast eelnevalt registreerida tel 506 4795.

Vormsi