Uued vallaametnikud asuvad ametisse 1. juulist

1. juulis alustavad Vormsi vallas tööd majandus- ja arendusspetsialist Sander Jürgenson ning sotsiaaltöö- ja haridusspetsialist Janika Viilma.

Sander Jürgenson on lõpetanud turundusspetsialistina Väimela Kutsehariduskeskuse ning õppinud lisaks erinevaid transpordialaseid oskusi. Ta on töötanud turundusjuhina. Praegu töötab ta Transpordiameti Tartu ja Pärnu teenindusbüroos grupijuhina. Samuti õpib ta Tartu Ülikooli sessioonõppes kutseõpetaja erialal.

Võrumaalt pärit, on Sander jõudnud nüüd Vormsile. „Elumuutev,“ nimetab ta enda kandideerimist. „Olen soovinud minna maale tööle ja elama – tundub rahulikum. Aga see selgub kohapeal,“ hindab ta Vormsile tulekut.

Janika Viilma on lõpetanud sotsiaaltöö ja psühholoogia magistriõppe, töötanud koolitajana, tõlgi ja lastehoiu õpetajana. Hetkel töötab ta noorsoo- ja sotsiaaltöötajana Laste Vaimse Tervise Keskuses. Lisaks õpib ta Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis tervisejuht-toitumisnõustaja erialal.

Kui Janika Vormsi valla tööpakkumist nägi, siis Vormsile tulek „tundus huvitav ja õige plaan“, mis ajendas teda ka kandideerima. Ta lisab, et tööülesanded on just tema valdkonnad.

Janika on töötanud ka eesti ja norra keele tõlgina. Samuti oskab ta rootsi keelt. „Rootsi keel on natuke roostes,“ vabandab ta. „Rootslasega rääkides tuleb esmalt mul ikka norra keel ning siis pean valima õigeid sõnu,“ selgitab ta norra ja rootsi keele sarnasust.

Kuni Janika tööle asumiseni saab sotsiaalküsimustes pöörduda Meeme Veissoni poole, tel 518 5755.

Egon Erkmann

Sander Jürgenson

 

Janika Viilma

Vormsi