Ühisnädal üle Eesti

Kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, Ühisnädal, toimub 26. novembrist kuni 3. detsembrini 2019 üle Eesti.
Maakondlikud Arenduskeskused, kes Ühisnädala tegevusi koos mitmete partneritega korraldavad, kutsuvad üles inimesi märkama vabakonna eestvedajate panust ühiskonna arengusse ning tunnustama  kodanikuaktiivsust ja pealehakkamist.
Ühisnädala 2019 ajal toimuvad esmakordselt Eesti annetamistalgud. Annetamistalgud toimuvad 3. detsembril üle Eesti.

Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all Ameerika Ühendriikides.
Kutsume vabaühendusi sel päeval oma tegevust avalikkusele tutvustama, uusi annetajaid otsima ning olemasolevatega sidemeid tugevdama.

Annetamistalgutele kutsume osalema kõiki vabaühendusi, kes soovivad tugevadada olemasolevaid sidemeid püsiannetajatega või leida uusi annetajaid. Annetamistalgud annavad hea võimaluse tutvustada enda ühenduse tegevust!

Annetamistalgutele registreerumine

 

Kuidas osaleda?

Talgutele sobivad kõik tegevused, mis aitavad leida uusi annetajaid ning tugevdada sidemeid olemasolevatega.

Näiteks:

  • Korralda mõni heategevuslik üritus: kontsert, spordivõistlus, oksjon, väljamüük, õhtusöök, matk või muud sellist, mille tulud lähevad heategevuseks või mille käigus kogutakse annetusi.
  • Mine oma annetajate juurde. Proovi näiteks korjanduskastiga annetuste kogumist avalikes paikades, lepi kokku kohtumisi ettevõtjatega, tutvusta oma organisatsiooni üritustel vms.
  • Kutsu annetajad endale külla. Kui teie organisatsioonil on ruumid, kus midagi põnevat toimub, tehke avatud uste päev ning kutsuge inimesed oma tööga tutvuma ja võimalusel ka ise käsi külge panema.
  • Kirjuta või helista oma annetajatele. Ütle neile aitäh ja räägi, mida nende toetuste abil korda saatnud olete.
  • Tutvusta uusi plaane, mille elluviimises nad aidata saaksid. Uuri nende tagasisidet oma tegevustele. Kutsu ühekordseid annetajaid hakkama püsiannetajateks.
  • Tutvusta oma tegemisi ning annetajate rolli neis sotsiaalmeedias. Avalda näiteks kokkuvõte teie organisatsiooni saavutustest ja õppetundidest. Vahendage sõnas, pildis või helis oma vabaühenduse päeva, tutvustage oma inimesi. Kutsuge huvilisi esitama küsimusi ja vastake neile.
  • Püstita oma meeskonnale või sõpruskonnale mõni heategevus-ülesanne ning kutsu ka teisi selles osalema.

Loe lähemalt annetamistalgutest siit.

 

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke! Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast Ühisnädal.

Uudiskirja koostas ja listi haldab SA Läänemaa MTÜ konsultant Tanel Tiisler.

Tel .+372 53 404 783, tanel.tiisler@laanemaa.ee, www.laanemaa.ee

Vormsi