Suur hiiu kandle nädalalõpp Vormsil

Vormsil päädivad hiiu kandle laagrid mitmete kontserditega

Vomsil toimuvad sel aastal kaks hiiu kandle teemalist laagrit: 13.-18. augustil saab pillimeister Mihkel Soone käe all ise omale hiiu kannelt valmistada ning 15.-19. augustil õpitakse traditsioonilises talharpa laagris pilli mängima.
Laagrite kavasse kuuluvad ka mitmed väljundid, kuhu saavad folgi- ja pärimushuvilised vaatama-kuulama ja kaasa löömagi tulla:
Reedel, 17.08 kell 19.30 esinevad pärimusmuusikuna ja lastele televisioonist tuntud Annika Mändmaa, „Puuluubi“ artist Marko Veisson ja Soome muusik Ilkka Heinonen Vormsi Püha Olavi kirikus. Kavasse pikitakse ka muid põnevaid pille ning mängitakse põhiliselt hetkel „Naised köögis“ ansamblist tuntud muusiku Sofi Joonsi kogutud lugusid.
Laupäeval oodatakse kõik Vormsi rahvamajja, kus saab näha, mida laagri kestel koos käinud 40 osalejat ja õpetajat on ette valmistanud ning kontsert läheb üle mõnusaks tantsutoaks, kus saab erinevate pillide saatel põnevaid rahvalikke ühistantse keerutada.
Pühapäeval, 19.08 kell 11 ootavad vormsilased Ynve Rosenblad ja Marju Tamm hiiu kannelt ehk talharpat tutvustavale kontserdile, kus räägitakse palju kohalikke lugusid ja pärimust ning muuseumipiletiga saab uudistada Vormsi talumuuseumi väljapanekut rannarootsi elu-olust Vormsil möödunud sajanditel.
Kontserdid on tasuta, muuseumisse tulles palutakse lunastada vaid muuseumipilet 2.50.
Laagritele on õla alla pannud Eesti Kultuurkapital, Vormsi vald, Eestirootslaste Kultuuromavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vormsi