Tähtsad perekondlikud sündmused tuleb pidada kitsas ringis

SISEMINISTEERIUM
PRESSITEADE
16.03.2020

 

Solman: tähtsad perekondlikud sündmused, sealhulgas abiellumine ja matused tuleb pidada kitsas ringis

 

Riiklikus eriolukorras on keelatud rahvarohked kogunemised. Piirang kehtib ka tähtsate peresündmustele nagu abiellumine, sünnipäevade tähistamine ja matused. Välismaalt matustele tulles on võimalik taotleda erandkorras riiki sisenemiseks viisat.

 

„Elus on sündmusi, mida ei saa ära jätta või edasi lükata. Sellisel juhul tuleb hoida pere- ja sõpradering nii väike kui võimalik. COVID-19 on väga kiiresti leviv viirus ning selle leviku tõkestamine sõltub meist kõigist. Viirus ei küsi, kas nakkuse kandjaga kohtuti koolis, poes või matustel. Pulma- ja sünnipäevapeod tuleb ära jätta või edasi lükata. Oluline on tegutseda alalhoidlikult ja mõistuspäraselt,“ ütles rahvastikuminister.

 

Välismaalastel on matustele tulekuks võimalik erandkorras Eesti viisat taotleda. Viisat saab taotleda Eesti välisesindustest.

 

Perekonnaseisuasutustes kokku lepitud abielu registreerimiste korral palume võtta eelnevalt asutustega ühendust ja uurida kehtestatud piiranguid. „Tõenäoliselt pääsevad turvalisuse huvides kohaliku omavalitsuse ruumidesse vaid abiellujad,“ lisas rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

 

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

 

Täiendavat informatsiooni eriolukorra piirangutest saab jälgida Vabariigi Valitsuse koduleheküljeltwww.valitsus.ee

 

Kersti Ringmets

Kommunikatsiooninõunik

Tel. 612 5243,  5870 7538

kersti.ringmets@siseministeerium.ee

Vormsi