Otsitakse rannarootsi kultuuriruumi tunnuslauset

Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus otsib rannarootsi asualade kogukondade toel märksõna(sid) ja/või tunnuslauset rannarootsi kultuuriruumile.

Korraldajad soovivad, et tunnuslause või sõnad oleksid loodud just nendel aladel elanud või praegu elavate inimeste loominguna. Selline looming tuleb südamest, et köita südameid.

Võitnud märksõna ja/või tunnuslauset kasutatakse loodavas rannarootsi kultuuriruumi koondavas infoportaalis, trükistes ja avalikus ruumis.

Kui lööd pakkumisel kaasa, siis:

  • – küsi endalt: mida tähendab minu jaoks rannarootsi kultuuriruum (keskkond, inimesed ja ajaloopärand) ning kuidas ma seda kirjeldaksin?
  • – võimalusel mõtle, kuidas sõna või lause kõlab teistes keeltes (eesti, rootsi, inglise, vene vm keele),
  • – kirjelda lühidalt, miks just see märksõna või tunnuslause iseloomustab rannarootsi kultuuriruumi.

Lähemalt saad lugeda rannarootsi kultuuriruumi strateegiliste eesmärkide kohta SIIT.

Märksõnade ja/või tunnuslause esitamise tähtaeg on 1. aprill 2022.

Palun saada enda looming Eestirootslaste Kultuuriomavalitsusele e-postiga info@eestirootslane.ee või kirjapostiga aadressil Sadama 31/32, Haapsalu.

Kaheksa võistlejat saavad endale rannarootsi ajaloo lühisarjas seni ilmunud neli raamatut (Pakri saared, Naissaar, Vormsi ja Vihterpalu) ning võitluse võitja saab edaspidi kõik samas sarjas ilmuvad raamatud.

1. mail teatame kõikide rannarootsi asualade kohalike omavalitsuste abiga (neid on kokku 8) kaheksa võitjat, sh peaauhinna võitja.

Osale rannarootsi kultuuriruumi märksõnade ja/või tunnuslause pakkumisel!

Eestirootslaste Kultuuriomavalitsus

Vormsi