Ökomärgise Green Key seminarid turmisettevõtetele

Alates 26. maist algavad Green Key on-line seminarid. Green Key märgist saavad taotleda majutusettevõtted, laagriplatsid ja kämpingud, atraktsioonid (nt muuseumid, külastuskeskused, teemapargid), konverentsikeskused ja tänavu esimest korda ka toitlustusasutused. Kui ettevõte on läbinud seminarid, siis on tal ülevaade, miks ja kuidas Green Key’d endale taotlema hakata.

Seminaridel tutvustavad eksperdid Green Key kriteeriume, keskkonnahoiu ja kestliku turismi põhimõtteid ja mõjutajaid ning keskkonnahoiu hindamist ja edendamist. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes, taotluse edukaks esitamiseks ja Green Key märgise väljateenimiseks. Green Key taotluse saab esitada Puhka Eestis veebilehel ja see on kuni aastani 2024 turismiettevõtetele tasuta.

Seminarid toimuvad maikuust oktoobrini ning igaüks neist keskendub kitsamale teemavaldkonnale, alates keskkonnajuhtimise üldistest põhimõtetest ning lõpetades jäätmekäitluse ja toitlustusega.

Kuigi seminaridel osalemine pole Green Key taotlemiseks kohustuslik, annavad need tervikliku ülevaate, kuidas juhtida oma ettevõtet jätkusuutlikult. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes ja Green Key märgise edukaks taotlemiseks.

Seminaride ajad ja käsitletavad teemad on järgmised:

  • 26. mai  kell 13-17 – keskkonnajuhtimine, personal, külastajad, hankedRegistreeru hiljemalt 23. maiks SIIN
  • 16. juuni kell 13-17 – vesi, pesemine ja puhastamineRegistreeru hiljemalt 13. juuniks SIIN.
  • 4. august kell 13-17 – jäätmedRegistreeru hiljemalt 01. augustiks SIIN.
  • 31. august kell 13-17 – energiaRegistreeru hiljemalt 26. augustiks SIIN.
  • 5. oktoober kell 13-17 – söök ja jook, siseruumide keskkond, haljasalad, rohelised tegevusedRegistreeru hiljemalt 30. septembriks SIIN.

Kõik seminarid toimuvad hübriidvormis ehk osaleda saab nii kohapeal Park Inn Central hotellis (Narva mnt 7c, Tallinn) kui veebikeskkonnas Teams.  Veebis osalemise link saadetakse päev enne seminari.

Seminarid koosnevad:

  1. teoreetilisest osast ehk loengust, kus tutvustatakse vastava teema Green Key kriteeriume ja taustateadmisi, koos näpunäidetega kriteeriumitele vastamiseks.
  2. praktilisest osast, et kinnistada teoreetilisi teadmisi ja arendada praktilisi oskusi.

Seminaridel jagatakse osalejatele ka kodutööd, mis aitavad otseselt kaasa Green Key märgise taotlemisele. Soovi korral nõustatakse osalejaid ka seminaride vahel ja järel. Seminaride sari on üles ehitatud selliselt, et seminaride lõppedes on ettevõtted valmis märgist taotlema.

Seminare korraldavad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse eksperdid Evelin Piirsalu, Harri Moora ja Kadi Väli, kuid kaasatud on ka erinevad teemaeksperdid.

Seminaridel osalemine on tasuta.

Lisateavet Green Key märgise kohta saab Puhka Eestis kodulehelt ja aadressilt green.key@eas.ee.

Green Key märgisega seotud tegevusi koordineerib Eestis EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega. Programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.  

Vormsi