Läänemaa kultuuri- ja spordipreemiad

Eesti Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp  koostöös Sihtasutusega Läänemaa kutsub esitama aastapreemiate kandidaate!

Läänemaa ekspertgrupp ootab 20. novembriks ettepanekuid maakonna kultuuri-ja spordivaldkonna tegijate tunnustamiseks. Preemia kandidaadiks võib esitada maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, mittetulundusühinguid ja organisatsioone.

Kultuuripärl 2022

Preemiaga tunnustatakse kaunite kunstide, rahvakultuuri- ja  spordivaldkonna inimeste tööd ja innustatakse erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks võib esitada Läänemaal tegutsevaid füüsilisi isikuid, kes on 2022. aastal maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud. Kultuuripärli tiitli on eelnevalt saanud Loit Lepalaan, Marju Heldema, Sirje Kaasik, Siiri Reimann, Aime Edasi, Ulrika Grauberg, Ago Ruus, Liia Lees, Anne Pääsuke, Ingrid Arro,  Ülo Kalm, Mirje Sims, Lembitu Tverdjanski, Gülnar Murumägi, Mairi Grossfeldt, Anti Nöör, Tiiu Randmann Mihkla.

Aastapreemiad

Preemiaga tunnustatakse loome- ja spordiinimesi, kes on 2022. aastal Läänemaal mõjutanud vastava valdkonna arengut ja aidanud kaasa maakonna tuntusele. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilise isiku kui isikute grupi.

Tunnustuspreemiad

Preemiaga tunnustatakse oma valdkonnale pühendunud loome- ja spordiinimesi ja innustatakse nende edaspidist erialast tegevust.

Elutööpreemia

Preemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse eest. Elutööpreemia saajaks võib esitada vaid füüsilisi isikuid. Elutööpreemia on saanud Viive Ernesaks, Maie Roos,  Pille Raudsepp, Helgi Miller, Villu Baumann, Arvo Tarmula, Tarmo Tuisk.

Kandidaate võivad esitada kõik isikud ja organisatsioonid.  

Läänemaa ekspertgrupp ootab vabas vormis ettepanekuid, kus on:

  • lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest 2021. aastal
  • kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post)

kuni 20. novembrini e-posti aadressil laanemaa@kulka.ee

Lisateave: Marju Viitmaa tel 5065387 või laanemaa@kulka.ee

Enne ettepaneku esitamist tutvu ka Läänemaa taotluste, preemiate ja stipendiumide määramise korraga.

 

 

 

Vormsi