Kogukonna hariduse arengu päev 25.novembril

22. oktoobril kogunes veerandsada hariduse sõpra rahvamajja, et tunnustatud ja üle 500 kooliga töötanud mentor Aivar Halleri juhendamisel ühiselt haridusteemadel mõtiskleda. Koos õpilaste, lapsevanemate, õpetajate, vilistlaste ja teiste Vormsi hariduse sõpradega arutati kuhu ja kuidas ühte jalga astudes edasi liikuda. Ühiselt kaardistati kuhu suunas liikuda soovitakse ja mis on asjad, mida kohe ära teha saaks.

Leiti et prioriteetideks on ühise visiooni loomine, Vormsi loodus- ja kultuuripärandist lähtuva omapära väärtustamine, omavaheline hea ja usalduslik suhtlus, koostöö, koolirõõm, elukestev õpe ja areng, kompetents ja noorte kaasatus. Olulise edasise sammuna lepiti ka kokku järgmise kohtumise kuupäev, et arutelud kindlasti jätkuks.

Uuesti kohtutakse 25. novembril kui arutelude vedamise teatepulga võtab hariduskomisjonilt üle novembrist ametisse asunud kooli arendusjuht Sabine Burger.

Reede, 25.11.22, ARENGUPÄEVA TEEMAD

Kell 17.00-18.30 koolimajas: kõikidele huvilistele

Rõõm – Esimesel arengupäeval mainiti, et soov on saada rohkem rõõmu kooliellu. Kuna see on paljude asjade aluseks, siis alustaks koosolekut rõõmu teemaga. Oodatud on kõik huvilised.

Vaade tulevikku – Hetkel on näha palju liikumist ja palju inimesi, kellel Vormsi kool südames. Korraldatakse ja otsitakse arengut. Oluline oleks koos ja omavahel kokku leppida kuidas edasi minna. Selle kokkutuleku eesmärgiks oleks selge pilt sellest, kuidas see protsess edasi läheb ja kes mille eest vastutab ja otsustab.

Kell 19.00-22.00 koolimajas: individuaalne või grupides (Soovi korral saab kohtuda ka 26.11 kella 10 -12 vahel)

Vaade minevikku – Individuaalsed kohtumised Sabinega: Kas kellelgi on midagi südamel, mida oleks veel vaja välja öelda? Sabinega saab rääkida konfidentsiaalselt. Saab kohtuda üksinda või grupides. Soovist saab teada anda enne kohtumist e-posti teel: sabine@vormsi.ee

Vormsi