Hiiu kandle ring 2020.a. I poolaastal

Eriilmeline kevadtalvine poolaasta talharpa õppes

Liisa Koemets, talharpa ringi juhendaja

Tatjana Sääs, hiiu kandle ringi projekti juht

Sel poolaastal oli Vormsi Lasteaed-Põhikoolis talharpajaid kokku üheksa – Andra Nora, Egelin, Gertlin, Liise, Katariina ja Merilyn kooli poolt ning lasteaiast kolm särtsakat neidu Elisete, Marie ja Maria. Elisete ja Marie said esimest korda pilli kätte, kuid ülejäänutega jätkasime uute lugude õppimise, vanade kordamise ning mängutehnika lihvimisega.

Rohkesti oli aga põnevaid kutseid kohe aasta alguses: jaanuaris said lapsed esineda minu kontserdil Rannarootsi Muuseumis ja juba veebruaris kutsuti muljet avaldanud lapsed samasse tagasi, et esineda Rootsi parlamendi asespiikrile. Juhendaja Age Kõiveeri organiseerimisel oli võimalus osaleda ka hiiu kandle talvepäevadel Viljandis.

Distantsõppe perioodi alguses jäi meil alguses suurem vahe sisse, kuna skype teel muusikat õpetada tundus algul võimatuna. Kuu aega hiljem jätkasime koolilaste tundidega läbi veebi ning rõõm oli näha, et neiud olid asjalikud ning nii mõnigi hakkas iseseisvalt palju rohkem tööle. Neiud õppisid iseseisvalt hästi pilli häälestama ja harjutama. Suur tänu Age Hälvinile ja Age Kõiveerile abi eest pillide jagamisel!

Mais, kui koolis tegevus lahti läks, sai Age teha ka veidi kontakttunde ja käisin ise ka lõpuks taaskord saarel. Tegime õpilastega eraldi tunde ning päeva lõpetas suur ühismäng, kus kordasime vanu ja uusi õpitud lugusid.

Meil on kahju, et ära jäi suve üks suurüritus eestirootslaste laulupidu, aga seda enam on tuleval aastal taas midagi oodata.

Asjaolude sunnil (erilolukord) ei saanud osaleda ka võistumängimisel aprillis.

Emadepäevalgi ei toimunud Vormsil traditsioonilist kontserti rahvamajas, kuid see-eest tegime videokontserdi, kus lapsed said emasid õpitud looga tervitada.

Oleme väga tänulikud Eesti Kultuurkapitalile senise toetuse eest! Tänu neile on hiiu kannelt saanud Vormsi lapsed õppida juba 2017.a. sügisest saati.

Samuti on suur roll koolil ja selle töötajatel, kelle toetus on vajalik!

Täname laste nimel ka Vormsi valda oma panuse eest!

Ja muidugi on olulised ka õpetajad ja osalejad ise, kes õppimise üksteisele huvitavaks teevad!

 

FOTOD

 

Vormsi