Eesti Vabariigi 102. aastapäeva sündmused Vormsil

Selleaastasel vabariigi sünnipäeval oli ilm ilma lumeta, kuid päike pidulikult väljas.

Südapäeval saadi traditsioonina kokku mälestussamba juures. Sõna võtsid vallavanem Ene Sarapuu, kirikuõpetaja Ants Rajando ja vanemleitnant ning endine piirivalveametnik Jaan Arula.

Kooli muusikaõpetaja Malle Hokkoneni eestvõttel laudi hümni ja lapsed laulsid lisaks Eesti lipule pühendatud laulu. Langenute mälestuseks süüdati küünlaid.

Rahvamaja seintel ootasid külalisi Malle Hokkoneni pildistatud järjekordsed vormsilaste fotod, mille seeria sai alguse 2017. aastal.

Valla volikogu esimees Ivo Sarapuu pidas avakõne ning tema tütar Rachel Sarapuu esitas oma koolis kõnede konkursil võidu saanud isamaalise kõne.

Vallavanem Ene Sarapuu jagas välja valla tunnuskirjad ja lillekimbud:

  • Algor Streng – Vormsi käsitöö traditsioonide hoidmise, paadiehituse ja sepatöö eest
  • Liina Jutt – lastele öömatka ja Uunikumiklubi orienteerumise ürituse korraldamise eest Vormsil
  • Karl Kermes – lastele jalgpallilaagrite korraldamise eest
  • Elle Palmpuu – lastele matkaringi ja mõtterallide korraldamise eest
  • Ada Ojasaar – on alati vormsilaste jaoks olemas
  • Arvo Allik – abivalmis ja tähelepanelik kaaslane

Roosiõie ja tänu osaliseks said teisedki, kes 2019. aasta jooksul tublidust üles olid näidanud ja kuskil mujal tunnustuse saanud.

Oma, samuti ühe võidukõnedest konkursil, esitas ka Martin Purre ja juba täitsidki oma naeratuste ja rütmidega pea poolt rahvamaja põrandat Vormsi rahvatantsijad Eidi Lehti juhendamisel. Puhkepauside ajal rõõmustasid kuulajaid-vaatajaid muusikaõpetaja Malle Hokkoneni koolivaheajal siiski väljameelitatud lapsed oma laulude ja pillilugudega.

Traditsiooniliselt kulmineerus pidu ühise tordisöömisega ning muljete vahetamisega. Eriliselt ilusa ja maitsva lillederohke tordi oli seekord valmistanud Marju Kaev.

Fotogalerii

Vormsi