05.03.2019 Vastlapäev

Lumi oli juba kõik ära sulanud.

Pühapäeval enne vastlapäeva hakkas äkki sadama ja muudkui sadas ja sadas. Maas oli juba korralik paks kiht ja Kaido Valm Päästeametist käis rahvamaja mäe ning ümbruse mootorsaaniga üle. Järgmiseks päevaks olid need jäljed lumega kattunud, nagu polekski midgai tehtud.

04. märtsil tegid lapsed Marju kaevu juhendamisel imemaitsvaid ja põnevaid erivärvilisi looduslikult värvitud vastlakukleid. Kasutati näiteks porgandit, peedimahla, spinatit ja söetablette.

05. märtsil tulid mitmed koolitüdrukutd rahvamajja, et Marju abiga kuklitega edasi möllata ja neile ka maitsvat kreemi vahele teha ja panna.

Kell 16 kogunesidki kõik rahvamaja kallakule, et koos lõbusasti eri vahenditega liugu lasta. Kohale oli toodud suuri musti kalakelke ja Vormsi päästjad olid kohal merepäästealusega ning kolme mootorsaaniga, millega lapsed lõpuks samuti metsa vahel tiire said.

Lõpuks koguneti rahvamajja, kus Alla Läätse tehtud maitsev hernesupp ning superkuklid omal kohal olid. Lõpuks oli soovijatel võimalus ka Maarja Koppelmaa ettevalmistatud sea sääreluudest luuvurre meisterdada.

Fotod

Vormsi